Krzesełko do karmienia

Rodzice kilkumiesięcznego dziecka stają przed wyborem najlepszego krzesełka do karmienia. Jak wybrać krzesełko do karmienia? Czym kierować się podczas zakupu?

Szeroki wybór

Na rynku znajdziemy mnóstwo krzesełek do karmienia malucha. Niełatwo zatem wybrać najlepsze rozwiązanie, jednakże zawsze trzeba kierować się wygodą i dobrem dziecka.
Dziecko powinno zacząć siedzieć w krzesełku wtedy, gdy będzie potrafiło samo usiąść. Najczęściej maluchy mające około 8 miesięcy opanowują tą czynność. Wtedy aparat ruchu dziecka jest przygotowany do siedzenia samodzielnego.

Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Krzesełko ma za zadanie zapewni dziecku prawidłowy i zdrowy rozwój. Powinno zatem wspierać jego plecy na wysokości łopatek i posiadać regulowaną wysokość i głębokość siedziska. Ważnym aspektem jest także zapewnienie swobodnego ruchu górnej części ciała malucha. Krzesełko musi mieć podparcie dla stópek dziecka i zapewniać stabilność.

Siedzisko i blat krzesełka

Siedzisko krzesełka powinno być dosyć obszerne, aby zapewnić dziecku wygodę. Krzesełka ze składanym stelażem dają możliwość regulowania pozycji oparcia, które możemy dostosować do potrzeb malucha. Pomocne jest także opuszczanie siedziska, które można dopasować do danego stołu. Komfort dziecku zapewni dodatkowa wyściółka na siedzisku.
Blat krzesełka to niezbędny element takiego urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie dosyć szeroki blat z zagłębieniem na kubeczek i lekko podwyższonymi bokami. Przydatna okazuje się także możliwość demontażu blatu, dzięki czemu starszy maluch zje posiłek przy stole razem z rodzicami. Warto także zadbać o to, aby dziecko mogło na blacie np. rysować, co wpłynie na funkcjonalność i szersze zastosowanie krzesełka.

Stelaż krzesełka

Stelaż jest plastikową lub metalową konstrukcją krzesełka do karmienia. Powinien on być lekki, aby łatwo można było przenosić krzesełko. Niezwykle ważna jest także stabilność stelaża i solidne wyważenie, co zapobiegnie ryzyku przewrócenia się. Składane stelaże są dobrym rozwiązaniem, gdyż nie zabierają dużo miejsca w domu. Zazwyczaj składanie jest bardzo łatwe.
Podczas zakupu pamiętajmy o ważnych atestach mebelka, które potwierdzają zgodność z wszelkimi normami i wpłyną na bezpieczeństwo dziecka. Przed zakupem warto zatem upewnić się, że mebel ma pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka lub innej instytucji.

Bezpieczeństwo dziecka to najważniejsza kwestia, którą powinniśmy się kierować podczas zakupu krzesełka do karmienia. Warto dostosować je do potrzeb dziecka, wybierając obszerny blat i składany stelaż. Krzesełko pełniące dodatkowe funkcje także będzie mile widziane.

Redakcja OrientDeco