Wymiana filtra w dzbanku filtrującym. Zobacz jakie to proste!

Jak wiesz dzbanek filtrujący to funkcjonalne urządzenie kuchenne, które łączy w sobie zalety filtracji oraz eleganckiego serwowania ulubionych napojów (z powodzeniem może pełnić funkcję stylowej karafki).

W zależności od wybranego filtra dzbanek z filtrem na wodę pomoże ci rozwiązać wiele problemów dnia codziennego. Jakich? Jako przykładem posłużymy się filtrami pasującymi do dzbanka filtrującego Crystal od polskiej marki Dafi.

– Filtr do twardej wody AGD+ Classic (zmiękcza wodę kranową, dzięki temu skutecznie chroni urządzenia AGD przed kamieniem kotłowym)

– Filtr Standard (oczyszcza wodę kranową, a przy okazji redukuje jej twardość)

– Alkaliczny pH+ Classic (podwyższa pH wody, alkaliczna woda pozwala skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu, nie usuwa zawartych w wodzie minerałów, redukuje chlor)

– Magnezowy Mg+ Classic (filtruje oraz wzbogaca wodę kranową w jony magnezu, magnez sprawia, że woda smakuje lepiej)

Co zyskasz, sięgając po dzbanek z filtrem na wodę?

  1. a) będziesz EKO (ograniczysz zużycie jednorazowych opakowań, w których sprzedawana jest butelkowana woda ze sklepu)
  2. b) zaoszczędzisz czas i pieniądze (uwolnisz się od kupowania zgrzewek butelkowanej wody ze sklepu)
  3. c) zadbasz o swój sprzęt AGD (dzbanek filtrujący zmiękczy wodę kranową, dzięki temu wydłużysz życie swoich sprzętów AGD)
  4. d) wyrobisz w sobie nowy pozytywny nawyk (dzbanek z filtrem pomoże ci w regularnym nawadnianiu organizmu)
  5. e) zapewnisz sobie wygodne rozwiązanie (smaczną filtrowaną wodę będziesz miał zawsze pod ręką)

    Wiesz już, co możesz zyskać, dzięki dzbankowi z filtrem na wodę, czas przejść do procesu, czyli… wymiana filtra w dzbanku krok po kroku!

Krok 1

Wybrany filtr do dzbanka umieść w zbiorniku na wodę kranową (znajdziesz w nim specjalne miejsce na filtr), potem delikatnie dociśnij (zrób to z wyczuciem). Następnie nałóż pokrywę, zacznij od przedniej części (przy lejku).

Krok 2

Zanim użyjesz filtra po raz pierwszy, pamiętaj, aby dwukrotnie go przefiltrować i wylać wodę (możesz jej użyć do podlania kwiatów). Zabieg ten ma na celu m.in. usunięcie ewentualnych mikro drobinek węgla aktywnego.

Krok

Ostatnim etapem jest ustawienie przypomnienia o wymianie filtra w dzbanku. Pomoże ci w tym wskaźnik, w który wyposażony jest każdy dzbanek. W zależności od modelu dzbanka dostępne są dwa rodzaje wskaźnika: manualny oraz LED sensor. W przypadku pierwszego (manualny) ustaw dzień i miesiąc (data przypadająca za miesiąc od pierwszego użycia). W drugiej wersji (LED sensor), przytrzymaj przycisk tak długo, aż dioda zaświeci się na niebiesko (od teraz twój wskaźnik będzie odmierzał miesiąc). W trakcie korzystania z dzbanka filtrującego dostaniesz dwie informacje (żółta dioda oznacza, przygotuj się do wymiany filtra, a czerwona, wymień filtr na nowy).

Wymiana filtra w dzbanku w interaktywnej formie? Zajrzyj na stronę youtube.com/Dafi i dowiedz się więcej!

Redakcja OrientDeco