Rodzaje krzeseł w naszym domu

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez tych podstawowych mebli. Zarówno salon, jak i kuchnia, sypialnia i pokój dziecięcy zwykle zawierają przynajmniej kilka sztuk krzeseł, które posiadają zarówno funkcję użytkową, jak i czysto dekoracyjną. Urządzając mieszkanie trzeba wziąć pod uwagę to, że krzesła powinny się różnic pod względem wyglądu i cech użytkowych w zależności od funkcji, jakie mają pełnić. Rodzaje krzeseł są naprawdę różne.

Krzesło do gabinetu


Krzesła biurowe są jedną z najbardziej licznych grup krzeseł. Tego typu krzesła muszą być ergonomiczne, ponieważ przesiadując w nich kilka godzin z rzędu nasze ciało musi być prawidłowo ułożone i podtrzymywane. Niedopuszczalne jest pracownie przy stole siedząc na stołku, czy też kanapie. Na krótką metę oczywiście może być nam wtedy wygodnie, ale obciążenie kręgosłupa jest zbyt duże, aby powtarzać to za każdym razem podejmując w domu biurową pracę.

Krzesło biurowe powinno cechować się możliwością regulacji zarówno w zakresie pochylania oparcia, jak i wysokości siedziska i podłokietników – dopiero indywidualne ustawienie tych elementów i odpowiednie podparcie dołu pleców gwarantują niezagrażającą zdrowiu pracę.

Krzesło do wypoczynku


Krzesła tego rodzaju charakteryzują się przede wszystkim przynajmniej półmiękkim obiciem, które doskonale wpływa na poczucie relaksu podczas siedzenia lub – jeśli model na to pozwala – leżenia. Krzesła wypoczynkowe często posiadają wysuwane podnóżki i odpowiednio zmodyfikowane mogą zmienić się w niezwykle wygodny fotel wypoczynkowy.

Krzesło do jadalni


Krzesła do stołu powinny być zarówno estetyczne, jak i wygodne. Spożywanie posiłku będzie zdecydowanie przyjemniejsze, jeżeli będziemy w tym czasie zasiadać w dobrze dopasowanym krześle. Ważne jest tu dobrze wyprofilowane oparcie i komfortowe siedzisko, które dosyć często przykrywane jest pasującą do wnętrza pomieszczenia poduszką.

Krzesło gamingowe


To jest rodzaj krzesła, który powinien zapewnić naprawdę dobry komfort. Podczas gry we wszelkiego rodzaju strzelanki, czy też innego typu rozgrywki gracz powinien posiadać odpowiedni sprzęt – a jak sprzęt to i fotel. Dobrze dobrany, wyprofilowany fotel zwany też krzesłem gamingowym to taki, który przy długotrwałym w nim siedzeniu pozwala oddychać i nie zwiększa potliwości skóry w miejscach jej styku z powierzchnią materiału.

Krzesła barowe


W każdym domu, w którym znajduje się barek na połączeniu otwartej kuchni z salonem powinno przynajmniej z jednej strony znajdować się wysokie krzesło. Wygoda siedzenia w takim krześle zależy w dużej mierze od tego, jak został zbudowany barek. W każdym razie jest to krzesło, którego wysokość zwykle można regulować.

Redakcja OrientDeco