Balustrady ze stali nierdzewnej czy z drewna?

Balustrady to element bez którego nie możemy się czuć bezpiecznie. Nie wyobrażamy sobie balkonów na jakimkolwiek piętrze bez odpowiedniego zabezpieczenia. Szczególnie istotne jest to wtedy, kiedy mamy małe dzieci. Jednak dorosła osoba również nie powinna rezygnować z zabezpieczenia kiedy w grę wchodzi różnica wysokości. Balustrada ma jednak nie tylko okalać nasze schody, ale także stanowić estetyczny fragment otoczenia. Może się wyróżniać i podkreślać styl wnętrza, budynku lub wtapiać się w otoczenie. Istotne jest również z czego została wykonana. Na rynku możemy znaleźć balustrady ze stali nierdzewnej, drewna, szkła i wielu innych materiałów. W tym artykule chcielibyśmy przyjrzeć się tym dwóm pierwszym i dokładniej opisać co przemawia lub nie za jego wyborem.

Balustrada ze stali nierdzewnej czyli łatwość i wygoda

Kiedy planujemy barierę na naszym balkonie czy schodach, zazwyczaj pierwszym pomysłem, który przychodzi nam do głowy są stalowe elementy. Stal nierdzewna jako materiał na balustradę ma wiele plusów i minusów. Bez wątpienia jedną z ich zalet jest estetyczny wygląd. Będzie idealnym wyborem dla osób, które boją się ryzyka. Stal świetnie skomponuje się z większością dekoracyjnych elewacji, donic czy też innych elementów. Często mniej atrakcyjna dla klienta jest cena takiego materiału. Na rynku możemy jednak znaleźć różne projekty i powinniśmy być w stanie dobrać odpowiedni dla nas. Balustrady Łódź oferują szeroki wybór i doskonały montaż na najwyższym poziomie. Na stronie możesz przyjrzeć się przykładom realizacji tej właśnie firmy.

Natura ukryta w drewnianej balustradzie

Mimo licznym przestrogą o trwałości i wytrzymałości materiału, drewno wciąż jest jednym z chętniej wybieranych materiałów do wyrobu elementów małej architektury. Drewniane balustrady nadają się do wnętrza domu, dodają przyjazny charakter otoczeniu. Łatwo dopasować je do każdego rodzaju wnętrza. Można również połączyć je z innym elementem, jak na przykład szło. Takie połączenie sprawdzi się szczególnie do nowoczesnych aranżacji. Bez odpowiedniej konserwacji na zewnątrz budynku, drewno szybko może ulec zniszczeniu. Balustrady Bydgoszcz zrealizowały świetny projekt balustrady szklanej, tym razem  w połączeniu z rurami ze stali nierdzewnej. Dzięki odpowiedniemu szkle, klient może swobodnie odpoczywać na estetycznym nowoczesnym balkonie bez obaw, że ktoś będzie go podglądał.

Jaki materiał wybrać?

Każdy z materiałów posiada swoje wady i zalety. Możemy podczas wyboru kierować się walorami estetycznymi, jeżeli to dla nas jest najważniejsze. Dobra firma będzie w stanie zrealizować nasz pomysł i zagwarantować nam bezpieczeństwo. Jeżeli nie jesteśmy pewni wyboru lub mamy ograniczony budżet, najlepiej zapytać o radę specjalistę w danej dziedzinie. Jeżeli chcemy uniknąć problemów podczas montażu, możemy również zdecydować się na balustrady wykonane systemowo.

Redakcja OrientDeco