Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój to pomieszczenie, które często jest niestety pomijane podczas aranżacji. Wynika to zwykle z braku czasu i świadomości, że jest to przestrzeń domowa, którą gość zobaczy najpierw. Trudno o pozytywne drugie „pierwsze wrażenie”, a więc jeśli chcesz, aby w Twoim domu było spójnie i atrakcyjnie zacznij od odpowiedniej urządzenia przedpokoju.

Przede wszystkim funkcjonalność


W kwestii aranżacji zawsze warto jest zdać się na swój gust – być może nie uzyskamy widoku godnego najlepszych architektów, ale będziemy się w takie przestrzeni czuć najlepiej. Warto jednak odrobinę zastanowić się, po co tak naprawdę jest przedpokój i co w nim zostawiamy. Własnie.

Przedpokój to miejsce, w którym rozbieramy się z kurtki i w którym zostawiamy buty, torby, klucze, szaliki i inne czapki. Zdecydowanie warto zainstalować w przedpokoju szafkę, która pozwoli na powieszenie w niej kilku kurtek oraz stojak na buty mokre, dzięki czemu zyskamy zdecydowanie więcej miejsca w i tak zwykle niewielkim przedpokoju.

Równie ważny będzie styl


Jak urządzić przedpokój tak, jak sobie wymarzyliśmy? Można zastosować jeden jedyny akcent, który podkreśli jego wyjątkowość, albo zająć się każdym, nawet najmniejszym szczegółem.

Jeżeli zdecydowaliśmy się n styl industrialny to sprawa jest dosyć prosta. Zamiast żyrandola wystarczy, że zainstalujemy w miejscu na żarówkę żarówkę Edisona , która sama w sobie jest niezwykle piękną ozdobą, a daje wystarczającą ilość światła. Kaloryfer to kolejna punkt programu. W stylu industrialnym powinien się on składać z niewielkich rurek hydraulicznych lub po prostu być w kolorze czarnym. Takie dwie ozdoby w przedpokoju będą zdecydowanie wystarczające, aby podkreślić styl otoczenia.

Innym możliwym do wybrania stylem aranżacji przedpokoju jest styl romantyczny, czy inaczej mówiąc – prowansalski. Żyrandol z materiałowym, jasnym kloszem, otwarte okno na las oraz lekkie, ażurowane drzwi do szafy odpowiedniej wielkości to podstawa uzyskania pożądanego efekty. Warto też wspomnieć o kolorze ścian. Neutralny biały być może jest farbą najbardziej dostępną, ale również najrozsądniejszym wyborem właścicieli mieszkania.

Przedpokój powinien być niezagracony i przejrzysty, aby łatwo można było znaleźć chociażby miejsce do wieszania ewentualnych części garderoby. Postawienie na jasne ściany i podłogę wyłożoną dużymi płytkami powinno bardzo pomóc w tejże wizji. Urządzanie pokoju może się również wiązać po prostu z szybką aranżacją i zmianą jedynie drobnych rzeczy. Warto jest swój pomysł skonsultować z przynajmniej jedną osobą – inny punkt widzenia odnośnie chociażby remontu jest naprawdę bardzo cenny.

Redakcja OrientDeco