Designerskie lampy, które są ozdobą i dziełem sztuki

Moda na oryginalne lampy na stałe wpisała się we współczesną ornamentykę wnętrz. Ciekawe i nietuzinkowe lampy można znaleźć nie tylko w mieszkaniach, ale też w miejscach użyteczności publicznej. Są tam źródłem oświetlenia, dekoracją, a czasami nawet małymi dziełami sztuki…

Designerskie lampy, które są ciekawym elementem dekoracyjnym we wnętrzu


Źródła oświetlenia w domu łączą obecnie to, co praktyczne z unikalnym wyglądem, który zwraca uwagę. To rozwiązanie dla osób odważnych, proponowane przez projektantów wnętrz. Na rynku można obecnie znaleźć unikalne modele lamp, które cechuje ciekawy wygląd i kolorystyka. Posiadają abażury, które wyróżniają się na tle innych lamp i posiadają ciekawe faktury.

Ozdoba, gdy świeci i gdy nie świeci…


Designerskie lampy stanowią ciekawą ozdobę nie tylko wówczas kiedy świecą. Obecnie tradycyjne żarówki w postaci szklanej bańki z żarnikiem to jeden z wielu wyborów źródeł światła. Oprócz nich projektanci oferują niemal nieograniczone możliwości co do niestandardowych wyborów lamp Nie ma już po prostu: oprawy, żarówki i abażuru, ale ciekawe formy, także geometryczne. Diody LED coraz częściej obecnie wykorzystuje się nie tylko w energooszczędnych żarówkach, ale też np. jako świecące elementy o ciekawej formie.

Designerskie lampy, czyli… bądź hygglig


„Bądź hygglig” to hasło popularne w duńskiej filozofii, która wkracza także w sztukę użytkową i codzienne sfery życia człowieka. Dzięki temu możliwe jest odpoczywanie i relaksowanie się w zaciszu domu dzięki pięknym elementom dekoracyjnym, takim jak np. lampy. Mogą one wyglądać jak przedmioty codziennego użytku lub mieć niebanalne, nieokreślone bliżej kształty. Fantazja projektantów jest szeroka. Istotne znaczenie ma fakt, by był przytulne i wyglądały efektywnie. Przestrzeń, którą się nimi wypełnia zyskuje w ten sposób unikalny charakter i wyróżnia się na tle innych.

Piękno i blask w jednym


Piękno i unikalność to wyznaczniki obecnych lamp. Są ciekawe kolorystycznie oraz w zakresie wyboru materiałów i faktur. Stanowią połączenie różnorodnych stylów, a czasami trudno nawet wskazać, do jakiego nawiązują. Już samo patrzenie na nie stanowi coś na wzór analizowania dzieł sztuki, bo tego typu lampy same w sobie są atrakcją dla oczu. Mogą być piękne lub przeciwnie – stanowić zaprzeczenie ogólnego rozumienia estetyki.

Nikogo nie powinno dziwić, że oryginalne lampy coraz częściej pojawiają się w naszych wnętrzach. Nietuzinkowe meble i elementy wystroju przestrzeni stają się bowiem normą i sięga po nie coraz więcej osób. Wynika to z faktu, że obecnie połączenie sztuki i techniki sprawia, że można zyskać blask i piękno w jednym. A wszystko w zaciszu własnego domu…

Redakcja OrientDeco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.