Wnętrzarskie trendy na 2020 rok

Każde urządzanie wnętrz wiąże się z podjęciem dużej ilości decyzji. Jest to zajęcie zarówno ekscytujące, jak i mocno odpowiedzialne. Trudno bowiem podejmować się remontu co kilka lat – warto raz a dobrze zaplanować swoją przestrzeń, aby jej wygląd odpowiadał nam na maksymalnie długi czas. Wnętrzarskie trendy na 2020 rok mogą nam w tym bardzo pomóc.

Daj się porwać naturze


Ekologiczne trendy już dawno zapuściły korzenie w projektowaniu wnętrz. Bliskość natury i świadomość jej delikatności bardzo pomaga funkcjonować tak, aby maksymalnie wykorzystywać to, co już mamy. Sprawia to, że zaczyna się zmieniać nasze otoczenia, a meble zmieniają się, wyglądając wręcz jak żywcem wzięte z recyklingu. Mało kto powie teraz, że regał stworzony z używanego wcześniej drewna w połączeniu z rurkami hydraulicznymi wygląda passe – jest dokładnie odwrotnie!

Drewno z odzysku, len na zasłony, patchworkowa narzuta ze starych koszulek – nasz dom może być naprawdę wyjątkowy i to bez zbędnego wydawania pieniędzy.

Kolory ziemi


W 2020 roku na topie będą kolory stonowane, które powinny znaleźć się wszędzie: na ścianach, podłogach i meblach. Nietrudno odmalować mieszkanie, więc może warto to zrobić. Dzięki temu, że skupimy się na ciepłych kolorach bez żadnych wzorów nasze pomieszczenia będą otwarte na ciągłe zmiany akcesoriów, a to w dobie ciągle zmieniających się gustów jest niezwykle cenne.

Etniczne wzory


Wokół nas same gładkie ściany i obszerne, wygodne meble bez wzorów — to fajna podstawa, ale trzeba to ożywić! W nadchodzących miesiącach prym będą wiodły kontrastowe, etniczne wzory, które na poduszkach, narzutach, zasłonach, czy też dywanach będą tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Doskonale sprawdzą się one w każdym modnie urządzonym wnętrzu.

Artystyczne oświetlenie


Plafony i bezosobowe lampy już dawno poszły w niepamięć robiąc miejsce dla designerskich lamp z metalu, plastiku, rurek, czy też samych ozdobnych żarówek. Zagląda tu do nas styl typowo industrialny i loftowy, które to lubują się w tego typu dodatkach. Ciekawostką jest to, że lampa w takim stylu nie musi determinować stylu całego pomieszczenia – może to być jedynie mocny akcent, który pozwoli sprawić, że pomieszczenia nabierze wyraźnego charakteru.

Minimalistycznie?


Pomijając wzory na dodatkach do salonu, sypialni, czy może nawet łazienki warto w 2020 powstrzymać się od posiadania miliona bibelotów i innych niepotrzebnych produktów. Skupmy się raczej na dużych, przyciągających uwagę ozdobach i przestrzeniach, które zachęcają do relaksu, a nie kontemplacji każdej małego szczegółu, który może zwyczajnie przytłoczyć po całym dniu ciężkiej pracy.

Redakcja OrientDeco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *