Wnętrzarskie trendy na 2020 rok

Każde urządzanie wnętrz wiąże się z podjęciem dużej ilości decyzji. Jest to zajęcie zarówno ekscytujące, jak i mocno odpowiedzialne. Trudno bowiem podejmować się remontu co kilka lat – warto raz a dobrze zaplanować swoją przestrzeń, aby jej wygląd odpowiadał nam na maksymalnie długi czas. Wnętrzarskie trendy na 2020 rok mogą nam w tym bardzo pomóc.

Daj się porwać naturze


Ekologiczne trendy już dawno zapuściły korzenie w projektowaniu wnętrz. Bliskość natury i świadomość jej delikatności bardzo pomaga funkcjonować tak, aby maksymalnie wykorzystywać to, co już mamy. Sprawia to, że zaczyna się zmieniać nasze otoczenia, a meble zmieniają się, wyglądając wręcz jak żywcem wzięte z recyklingu. Mało kto powie teraz, że regał stworzony z używanego wcześniej drewna w połączeniu z rurkami hydraulicznymi wygląda passe – jest dokładnie odwrotnie!

Drewno z odzysku, len na zasłony, patchworkowa narzuta ze starych koszulek – nasz dom może być naprawdę wyjątkowy i to bez zbędnego wydawania pieniędzy.

Kolory ziemi


W 2020 roku na topie będą kolory stonowane, które powinny znaleźć się wszędzie: na ścianach, podłogach i meblach. Nietrudno odmalować mieszkanie, więc może warto to zrobić. Dzięki temu, że skupimy się na ciepłych kolorach bez żadnych wzorów nasze pomieszczenia będą otwarte na ciągłe zmiany akcesoriów, a to w dobie ciągle zmieniających się gustów jest niezwykle cenne.

Etniczne wzory


Wokół nas same gładkie ściany i obszerne, wygodne meble bez wzorów — to fajna podstawa, ale trzeba to ożywić! W nadchodzących miesiącach prym będą wiodły kontrastowe, etniczne wzory, które na poduszkach, narzutach, zasłonach, czy też dywanach będą tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Doskonale sprawdzą się one w każdym modnie urządzonym wnętrzu.

Artystyczne oświetlenie


Plafony i bezosobowe lampy już dawno poszły w niepamięć robiąc miejsce dla designerskich lamp z metalu, plastiku, rurek, czy też samych ozdobnych żarówek. Zagląda tu do nas styl typowo industrialny i loftowy, które to lubują się w tego typu dodatkach. Ciekawostką jest to, że lampa w takim stylu nie musi determinować stylu całego pomieszczenia – może to być jedynie mocny akcent, który pozwoli sprawić, że pomieszczenia nabierze wyraźnego charakteru.

Minimalistycznie?


Pomijając wzory na dodatkach do salonu, sypialni, czy może nawet łazienki warto w 2020 powstrzymać się od posiadania miliona bibelotów i innych niepotrzebnych produktów. Skupmy się raczej na dużych, przyciągających uwagę ozdobach i przestrzeniach, które zachęcają do relaksu, a nie kontemplacji każdej małego szczegółu, który może zwyczajnie przytłoczyć po całym dniu ciężkiej pracy.

Redakcja OrientDeco