Elegancki pokój dziecięcy.

W dzisiejszych czasach szał na urządzanie pokoju dziecięcego miesza się trochę z faktycznymi potrzebami, jakie nasze dziecko posiada. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że jest to faktycznie łóżko, biurko i parę zabawek – częściej zadajemy sobie ogromny trud, aby stworzyć dla dziecka prawdziwy raj – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i pod względem wizualnym.

Elegancki pokój dziecięcy? To możliwe!


Wcale nie chodzi o to, abyśmy w pokoju dziecięcym instalowali drewniane biurka, szafy i ludwikańskie fotele. Aby taki pokój był elegancki, wystarczy pomalować ściany na jasny kolor – najlepiej biały – i postawiać w nim meble, które będą zarówno uniwersalne, jak i po prostu ładne. Jeżeli chcemy, aby pokój ten miał elegancki akcent, warto zainwestować w rzeczy proste. Pstrokate i wielofunkcyjne mogą zepsuć cały efekt.

Jakie meble do eleganckiego pokoju dziecięcego?


Weźmy pod uwagę wiek dziecka. Jeśli to jeszcze niemowlę skupmy się również na swojej wygodzie. Bujany fotel z bielonego drewna z wygodną, pikowaną poduszką na całej powierzchni, w której dotyka ciała. Niska komoda z kilkoma szufladami, których srebrne gałki subtelnie podkreślają elegancję pomieszczenia, białe łóżeczko z pastelową pościelą i wielki kosz na pluszowe zabawki.

Elegancki, ale również praktyczny


Trudno zapominać, że pokój dziecięcy to także przewijak i mnóstwo pieluch. Nie może w nim więc zabraknąć pieluszek jednorazowych i tetrowych, wacików, pojemnik z wodą, kosmetyków na odparzenia i przede wszystkim specjalnego kosza na pieluchy – po to, aby z wonnym pakunkiem nie chodzić do zewnętrznego śmietnika kilka razy dziennie. Kosze takie są tak zmyślnie skonstruowane, że wrzucając do nich pieluszkę blokujemy wyjście ich zapachu na zewnątrz. Być może jest to tylko gadżet, ale jakże przyjemny i ułatwiający ciężkie życie młodych rodziców!

Zabawki i książki


W eleganckim pokoju dziecięcym oczywiście powinny się znaleźć zabawki, ale powinny zostać dobrane tak, aby po prostu współgrały z całością. Warto kupować książeczki wartościowe, z których dziecko będzie czerpało nie tylko przyjemność, ale również potrzebną wiedzę. Na początku będzie to niewiele, ale dziecko chłonie jak gąbka i szybko okaże się, że każdą książeczkę ze swojego pokoju zna na pamięć, a my nie mamy pojęcia, kiedy udało się mu lub jej to zrobić.

Elegancki pokój dziecięcy powinien emanować ciepłem i miłością bez względu na to, co dokładnie będzie się w nim znajdować. To w takim pomieszczeniu dziecko będzie przeżywać swoje wczesne dzieciństwo, więc naprawdę warto się postarać stworzyć go jak najpiękniejszym zarówno dla niego, jak i dla nas.

Redakcja OrientDeco