Drewniane akcenty w mieszkaniu – do czego pasują i kiedy je stosować?

Drewniane akcenty w mieszkaniu stają się obecnie coraz bardziej popularne. Wiąże się to z faktem, że drewno wraca do łask i na nowo staje się modne. Każda osoba, która śledzi trendy we wnętrzu, może zauważyć, że coraz chętniej drewniane przedmioty sprawdzają się w naszym otoczeniu. Oto podpowiedzi, jak wpleść drewno w aranżacje swojego mieszkania.

Drewno we wnętrzu i pomysły na zastosowanie go we współczesnej ornamentyce przestrzennej

Projektanci wnętrz wskazują, że najmodniejsze obecnie przestrzenie są pełne drewnianych akcentów. Dzięki nim zyskuje się klimat i możliwość ocieplenia nawet najbardziej chłodnych i minimalistycznych aranżacji. Co istotne, drewno sprawdza się obecnie nie tylko w przestrzeniach w stylu retro, ale też w wieku innych.
Często stosuje się np. zewnętrzne drzwi wykonane z drewna. Drewniane skrzydła uważa się za ponadczasowe rozwiązania, które w zasadzie nigdy nie przestają być modne. Drewno to naturalny materiał, posiadający unikalna strukturę, która sama w sobie tworzy dekorację. W ten sposób uzyskuje się ciepły klimat, a zapach drewna subtelnie unosi się w domu.
Obecnie wiele osób decyduje się także na drewniane podłogi. Są one proste w formie, klasyczne i wytrzymałe z uwagi na solidność materiału. W zakresie aranżacji ocieplają wnętrza i stanowią inwestycję na lata. Choć ich cena przewyższa zakup np. paneli, jednak optycznie wyglądają znacznie lepiej i są trwalsze. Co ważne, są też cały czas modne, mimo innych, zmieniających się trendów wnętrzarskich.

Akcenty drewniane w obecnym designie wnętrz

Współczesne wnętrza posiadają wiele ciekawych, inspirujących dodatków wykonanych z drewna. I tak np. znajdziemy w nich akcesoria z drewna, które zdecydowanie ocieplają klimat w tym np. krzesła, regały, witryny, półeczki do przechowywania, a nawet drewniane miseczki lub szkatułki na drobiazgi. Są nowoczesne, często proste w formie i minimalistycznie zdobione, co nie przeszkadza jednak, by podkreślić ich naturalność i piękną strukturę drewna. Często nie są malowane, by wydobyć i zaakcentować naturalną kolorystykę materiału.
Dla osób, które cenią sobie elementy kolorystyczne dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie np. drewnianych krzeseł na pastelowe kolory. Takie rozwiązanie sprawdza się np. w jadalni lub pokoju dziecka.
Coraz bardziej popularne są też meble z palet, które stosuje się we wnętrzach i na zewnątrz. Same w sobie są unikalną i ciekawą dekoracją, którą można przygotować samodzielnie, łącząc to, co praktyczne z tym, co ciekawe i nietuzinkowe. Takie meble są praktyczne np. w salonie, gdzie sprawdza się narożnik z palet lub w holu w formie np. półeczki na buty lub siedziska.

Redakcja OrientDeco