Budzik – praktyczna ozdoba

Niezbędny, pomocny, choć przez niektórych znienawidzony. Budzik. To on, z sobie znaną tylko bezwzględnością, budzi do pracy, przerywając smaczny sen. Ale taka jego rola. Może warto wybrać taki, który będzie nam się podobał? Będzie pasował do naszego wnętrza i do nas samych. Może wtedy osłodzi nam to poranne wstawanie?

Klasyczny, wskazówkowy

Czas oraz budzenie nastawiamy z tyłu. Wiele modeli ma podświetlane wskazówki. Dobry klasyczny budzik możemy kupić już za kilkanaście złotych.

Nowoczesny

Nowoczesny, z wyświetlaczem LED, będzie odpowiedni dla wszystkich tych, których cieszą wszelkie nowinki technologiczne. Dlaczego? Taki budzik ma wiele funkcji. Na przykład funkcję drzemki, termometr, możliwość wyboru trybu 12-godzinnego lub 24-godzinnego. Można go ładować za pomocą kabla USB. Koszt budzika z funkcją LED to około 50-150 zł w zależności od modelu.

Radiobudzik

Amatorzy radia zapewne wybiorą radiobudzik. Cyfrowy wyświetlacz pozwoli sprawdzić godzinę bez włączania światła. Tę godzinę możemy zobaczyć również na ścianie, jeśli nasz radiobudzik posiada projektor. Dobry radiobudzik kosztuje około 100 zł.

W ofercie sklepów dostępne są budziki z drewna, z silikonu, z metalu…Wyobraźni twórców nie ogranicza właściwie nic. Przykład? Latający budzik – lata w czasie alarmu. I nie przestanie dopóki go nie złapiemy. Są budziki, które skaczą w czasie budzenia i takie, które po skończonej drzemce (jej czas ustawiamy sami) zaczynają jeździć po pokoju i uciekać, zmuszając nas do wstania. Czy to nie jest dobry pomysł na prezent?

salamander.com.pl

Redakcja OrientDeco