Picie herbaty na azjatycką modłę

Kto z nas nie miał w swoim życiu etapu fascynacji japońską kulturą i sztuką? Trzeba przyznać, że Japończycy stworzyli nieprawdopodobnie ciekawe tradycje i kulturę, której elementy inspirują wciąż ludzi na całym świecie. Rytuał parzenia herbaty jest jedną z takich rzeczy. W ogóle, picie zdrowej herbaty to coś, co zostało w Europie rozpropagowane właśnie z Dalekiego Wschodu.

Kultura wschodu

Jeżeli fascynuje cię kultura wschodu, może warto w swoje życie wprowadzić kilka elementów zainspirowanych przez ich styl życia. Czasami wystarczy niewiele przedmiotów albo rytuałów wprowadzonych w nasze codzienne życie, które nadadzą naszej codzienności nieco innego smaku. Takim czymś może być codzienne picie herbaty na azjatycką modłę.
Jak przygotować się do czegoś takiego? Warto zakupić kilka produktów, które będą związane z Dalekim Wschodem. Na przykład czarka do herbaty na japońską modłę. Przyzwyczailiśmy się do picia herbat i naparów ziołowych z filiżanek albo kubków. A może warto spróbować picia herbaty z czarki? Czarka do herbaty jest malutka, poręczna, pozwala nam delektować się naszym naparem nieco inaczej, niż pijąc ze zwykłego kubka. Czarka do herbaty przyda się, jeżeli planujemy parzyć matchę, czyli rodzaj sproszkowanej zielonej herbaty, którą za pomocą bambusowego akcesorium rozrabia się w gorącej wodzie – właśnie w czarce. Czarka do herbaty sprawi, że picie takiej zielonej herbaty nabierze całkiem innego charakteru i będziesz mógł poczuć się jak w Japonii.

Nie tylko herbata

Jeśli czarka do herbaty – to przyda się też stylowy imbryczek na napar lub gorącą wodę. Wyobraź sobie, że zapraszasz przyjaciół na miłe popołudnie i rozmowy przy herbacie – i serwujesz im napój w takim właśnie zestawie. Wygląda to niezwykłe stylowo i miło. Warto zaskoczyć swoich przyjaciół takim nietypowym, azjatyckim ugoszczeniem.
Jeżeli jesteś prawdziwym fanem Azji, być może nie wystarczy ci po prostu zastawa – czarka do herbaty i imbryczek to za mało. Może warto pójść w ogóle w azjatycką estetykę w mieszkaniu? Minimalizm dość podobny do skandynawskiego, rozszerzony o dodatki w stylu azjatyckich roślin takich jak bonsai, akwarium urządzone w minimalistycznym stylu akwarystyki naturalnej, figurki i obrazy na ścianę – takie małe dodatki mogą nadać twojemu gniazdku nieco więcej azjatyckich klimatów, dzięki czemu poczujesz się komfortowo i zaskoczysz swoich przyjaciół ciekawym wystrojem wnętrza.
Nie trzeba wiele, by poczuć się jak w Azji – czarka do herbaty, kilka elementów wystroju wnętrza i możemy poczuć się jakbyśmy mieszkali na Dalekim Wschodzie.

Redakcja OrientDeco