Drewniane krzesła – pomysły na ich zastosowanie we wnętrzach

Drewno przeżyw obecnie swój renesans i na nowo wraca do łask. Wiąże się to z faktem, że docenia się jego naturalność i szerokie możliwości zastosowania. To też zwrot w stronę ekologii i podkreślenie bliskości z naturą, na którą stawia obecnie coraz więcej osób. Oto pomysły na efektywne i estetyczne aranżacje z drewnianymi krzesłami w roli głównej.

Łączenie surowców i ciekawy design drewna


Wydobycie struktury drewna i połączenie go z innymi materiałami stanowi obecnie sposób na uzyskania pięknych i unikalnych wnętrz. Drewno na nowo staje się modne, także dlatego, że posiada liczne zalety i kojarzy się z modnym i wracającym do łask stylem rustykalnym. Dotyczy to także krzeseł rustykalnych rodem z domku prababci. Nie są one jednak nudne w formie, choć nie przesadza się również z ozdobami
Drewniane krzesła obecnie bez problemu pasują do nawet najbardziej futurystycznych wnętrz. Mają gładką strukturę, która łączy ostre linie w geometryczne kształty. A te uważa się za najbardziej mocne w dzisiejszych zdobnictwie przestrzennych. Co istotne, obecnie rezygnuje się też z podłokietników. Modne są też krzesła drewniane wykonane z egzotycznych gatunków drewna, np. merbau, teak. Są droższe, ale efekt jaki dają sprawia, że domownicy i goście są pod wrażeniem.

Nowoczesne krzesła z drewna – hit we współczesnym zdobnictwie wnętrz


Nowoczesne, drewniane krzesła są obecnie wykonywane na różne sposoby. Niedawno popularne były m.in. satynowe i matowe wykończenia ze szkła lub metalu. Obecnie dotyczy to też drewna, które łączy się np. z satyną, co stwarza piękny efekt wizualny. Często stosowaną praktyką jest obecnie olejowanie drewna.
Trend olejowania dotyczy obecnie głównie gotowych zestawów drewnianych krzeseł np. do kuchni lub jadalni. Proces ten pozwala zachować naturalność materiału, co jest modne i praktyczne. Drewno zachowuje swoją strukturę i unikalny zapach, a umieszczane we wnętrzu ociepla je i tworzy ponadczasowy klimat. Olejowanie wydobywa też i podkreśla wszystkie naturalne cechy surowca, w tym zagięcia, rysy, widoczne słoje itp. Dzięki temu można powiedzieć, że każde krzesło różni się od innego z uwagi na strukturę samego drewna. Jest, zatem unikalną dekoracją i praktycznym meblem na co dzień i na ważne okazje.

Kolorowe, drewniane krzesła – na nowo modne!


Kolorowe krzesła z drewna to rozwiązanie dla osób, które nie lubią nudy w pomieszczeniach. Wówczas idealnie sprawdzą się drewniane krzesła, malowane na pastelowe odcienie. To nie tylko modne, ale stanowią też praktyczne rozwiązania np. do salonu. Sprawdzają się również w przypadku rodziny z dziećmi. Można umieścić je np. w pokoju dziecięcym, gdzie są ciekawą ozdobą i praktycznym meblem.

Redakcja OrientDeco