Jak ugościć przyjaciół?

Gdy zapraszamy gości, chcielibyśmy jak najlepiej ich przyjąć. Staramy się pokazać od jak najlepszej strony, a zwłaszcza wtedy, gdy ktoś przychodzi do nas po raz pierwszy, alby gdy planujemy coś świętować. Warto wtedy włożyć trochę czasu i wysiłku w zaplanowanie przyjęcia w taki sposób, aby umilić naszym gościom jak najlepiej wspólny czas.
A prawda jest taka, że wcale nie trzeba dużo, aby zrobić dobre wrażenie i umilić sobie wspólne przebywanie. Czasem wystarczy kilka tricków estetycznych, aby zapewnić sobie odpowiednią atmosferę w domu.

Po pierwsze, pomyśl o świecy zapachowej albo kominku

Nie ma nic lepszego, niż dobrej jakości świeczka albo wosk, dopasowane do pory roku i okazji, które roztoczą wokół wspaniały aromat. Wybierz zapach, który nie jest zbyt duszący, który jest w miarę uniwersalny i może spodobać się każdemu. Może warto zainwestować w coś sezonowego – na przykład zapach korzenny w okresie jesienno-zimowym, piernikowy w okresie świątecznym, a może owocowo-cytrusowy w czasie lata? Ważne, żeby wszystkim się podobał. Poza tym, sama płonąca świeczka nadaje już wnętrzu przyjemnego, przytulnego charakteru i warto taką zapalić dla ozdoby, nawet jeśli nie jest zapachowa.

Herbata na prezent

Inny mały trick który może się przydać, to zakup wspaniałej, aromatycznej herbaty. W herbaciarniach mnóstwo jest przeróżnych cudownie pachnących i smakujących mieszanek. Warto w domu mieć kilka rodzajów takiej herbaty, aby móc dać wybór naszym gościom, by mogli rozsmakować się w tym, co lubią najbardziej. Fajna sprawa to też herbata rozkwitająca. Herbata rozkwitająca, albo herbata kwiat, to ręcznie robiona kula składająca się z różnych rodzajów herbat i ziół, która pod wpływem gorącej wody otwiera się jak kwiat, stąd nazwa herbata kwiat. Herbata taka jest przepyszna, a poza tym wygląda przecudownie! Warto jest dla takiej rozkwitającej herbaty zaopatrzyć się w przezroczysty dzbanek. Można wtedy zalać taką herbatę w dzbanuszku już na stole i obserwować, jak rozkwita, a napar zmienia kolor. Ma to swój urok i walor estetyczny. Na pewno wielu gości doceni taki zmysł estetyczny z twojej strony.
Zwyczajowo na stół kładzie się słodycze – ciasta, cukierki, czekoladki. A może warto zrobić też jakąś zdrową alternatywę dla słodyczy? A może akurat wśród twoich gości będzie ktoś, kto z powodu przekonań czy zdrowia nie może spożywać dużej ilości cukru? Zastanów się nad tym; warto znaleźć przepis na zdrową, niesłodzoną przekąskę, która nie tylko będzie smaczna, ale będzie możliwa do zjedzenia przez wszystkich.

Redakcja OrientDeco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.