Jak ugościć przyjaciół?

Gdy zapraszamy gości, chcielibyśmy jak najlepiej ich przyjąć. Staramy się pokazać od jak najlepszej strony, a zwłaszcza wtedy, gdy ktoś przychodzi do nas po raz pierwszy, alby gdy planujemy coś świętować. Warto wtedy włożyć trochę czasu i wysiłku w zaplanowanie przyjęcia w taki sposób, aby umilić naszym gościom jak najlepiej wspólny czas.
A prawda jest taka, że wcale nie trzeba dużo, aby zrobić dobre wrażenie i umilić sobie wspólne przebywanie. Czasem wystarczy kilka tricków estetycznych, aby zapewnić sobie odpowiednią atmosferę w domu.

Po pierwsze, pomyśl o świecy zapachowej albo kominku

Nie ma nic lepszego, niż dobrej jakości świeczka albo wosk, dopasowane do pory roku i okazji, które roztoczą wokół wspaniały aromat. Wybierz zapach, który nie jest zbyt duszący, który jest w miarę uniwersalny i może spodobać się każdemu. Może warto zainwestować w coś sezonowego – na przykład zapach korzenny w okresie jesienno-zimowym, piernikowy w okresie świątecznym, a może owocowo-cytrusowy w czasie lata? Ważne, żeby wszystkim się podobał. Poza tym, sama płonąca świeczka nadaje już wnętrzu przyjemnego, przytulnego charakteru i warto taką zapalić dla ozdoby, nawet jeśli nie jest zapachowa.

Herbata na prezent

Inny mały trick który może się przydać, to zakup wspaniałej, aromatycznej herbaty. W herbaciarniach mnóstwo jest przeróżnych cudownie pachnących i smakujących mieszanek. Warto w domu mieć kilka rodzajów takiej herbaty, aby móc dać wybór naszym gościom, by mogli rozsmakować się w tym, co lubią najbardziej. Fajna sprawa to też herbata rozkwitająca. Herbata rozkwitająca, albo herbata kwiat, to ręcznie robiona kula składająca się z różnych rodzajów herbat i ziół, która pod wpływem gorącej wody otwiera się jak kwiat, stąd nazwa herbata kwiat. Herbata taka jest przepyszna, a poza tym wygląda przecudownie! Warto jest dla takiej rozkwitającej herbaty zaopatrzyć się w przezroczysty dzbanek. Można wtedy zalać taką herbatę w dzbanuszku już na stole i obserwować, jak rozkwita, a napar zmienia kolor. Ma to swój urok i walor estetyczny. Na pewno wielu gości doceni taki zmysł estetyczny z twojej strony.
Zwyczajowo na stół kładzie się słodycze – ciasta, cukierki, czekoladki. A może warto zrobić też jakąś zdrową alternatywę dla słodyczy? A może akurat wśród twoich gości będzie ktoś, kto z powodu przekonań czy zdrowia nie może spożywać dużej ilości cukru? Zastanów się nad tym; warto znaleźć przepis na zdrową, niesłodzoną przekąskę, która nie tylko będzie smaczna, ale będzie możliwa do zjedzenia przez wszystkich.

Redakcja OrientDeco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *