Ulepsz komfort prac ogrodowych – wybierz kosiarki akumulatorowe!

Narzędzia akumulatorowe stają się coraz popularniejsze wśród fachowców, jak i osób, które potrzebują ich do celów prywatnych. Wygoda i prostota użytkowania sprawia, że często wybieramy sprzęty na akumulator, rezygnując z tych sieciowych. Bardzo modne stają się kosiarki akumulatorowe, które ułatwiają i uprzyjemniają dbanie o tereny zielone.

Charakterystyka narzędzi akumulatorowych

Narzędzia akumulatorowe wykorzystują energię zgromadzoną w baterii, co umożliwia ich użytkowanie bez konieczności podłączania do sieci elektrycznej. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Dzięki temu można uniknąć konieczności korzystania z agregatów prądotwórczych. W maszynach najczęściej stosowane są akumulatory litowo-jonowe, co zapewnia wysoką pojemność, niską wagę i brak efektu pamięciowego. Dzięki temu narzędzia akumulatorowe są wydajne i łatwe w obsłudze. Czas ładowania baterii o dużej pojemności zajmuje najczęściej do dwóch godzin, ale wielu producentów dodaje do zestawu drugi egzemplarz, tak by praca mogła przebiegać bez żadnych przerw.

Jedną z najważniejszych zalet narzędzi na akumulator jest brak kabla, który nierzadko utrudnia pracę. Szczególnie jest to widoczne, jeśli weźmiemy pod uwagę kosiarki akumulatorowe, które zdobywają coraz większe grono zwolenników.

Warto zwrócić również uwagę na aspekt ekologiczny stosowania narzędzi zasilanych bateriami. Nie generują one spalin i nie zanieczyszczają środowiska, w przeciwieństwie do tych, które do działania potrzebują paliwa w postaci benzyny czy oleju napędowego.

Narzędzia akumulatorowe dysponują taką samą, a czasem nawet wyższą mocą niż te podłączane przewodem do sieci.

Kosiarki akumulatorowe – dlaczego warto?

Jeśli chodzi o maszyny zasilane bateriami, to dużą popularnością cieszą się kosiarki. Wielu z nas na pewno doświadczyło utrudnień związanych z koszeniem trawnika sprzętem na prąd. Łatwo wtedy o potknięcie się o kabel, czy przypadkowe uszkodzenie łącza. Kosiarki akumulatorowe są bardziej mobilne i pozwalają skupić się na pracy, nie tracąc czasu na odpowiednie rozłożenie przewodu. Nie ogranicza nas też tutaj brak przedłużacza i mamy dzięki temu większy zasięg roboczy.

Do urządzenia producent dołącza zazwyczaj dwa akumulatory, w niektórych przypadkach drugą baterię trzeba dokupić samemu.

W zależności od wydajności czas pracy jednej takiej baterii to od 90 do 180 minut można więc wykosić całkiem duży trawnik.

Zalety kosiarek akumulatorowych:

  • duży zasięg roboczy,

  • mobilność,

  • brak emisji spalin,

  • wysoki komfort pracy,

  • można ją wykorzystać wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma stałego dostępu do elektryczności.

Ze względu na swoje zalety kosiarki akumulatorowe stają się coraz chętniej wybieranymi przez konsumentów. By zwiększyć żywotność baterii, warto na zimę wyjąć ją ze sprzętu i przechowywać w temperaturze pokojowej. To da nam pewność, że w kolejnym sezonie kosiarka będzie sprawna i pełna mocy.

Redakcja OrientDeco