Ręcznie malowane obrazy akrylowe

Obraz akrylowy to dzieło malowane ręcznie z użyciem farb akrylowych. Farba akrylowa jest farbą wodną wzbogaconą żywicą akrylową. W zależności od rodzaju zastosowanej żywicy farby te można podzielić na gęste, półpłynne i płynne.

Malarstwo akrylowe

Malarstwo akrylowe coraz częściej jest doceniane i przez malarzy, i przez klientów poszukujących oryginalnej ozdoby do mieszkania. Farby akrylowe cechuje wyrazistość i żywość barw. Obraz akrylowy jest wyjątkowo trwały, odporny na wilgoć i promienie słoneczne, można go powiesić w różnych pomieszczeniach. Nie powinno się go jednak wieszać na ścianie, na którą bezpośrednio padają promienie słoneczne. Obraz akrylowy ma lekki połysk i w słońcu może odbijać światło. Nie będzie wówczas wyraźny i czytelny.

Tematyka obrazów akrylowych oferowanych w sklepach internetowych jest przeróżna. Klient znajdzie bez problemu malowane na płótnie intrygujące portrety, obrazy abstrakcyjne, martwą naturę. Ta ostatnia, podobnie jak abstrakcja, idealnie pasuje do kuchni. W salonie fantastycznie prezentują się pejzaże, obrazy abstrakcyjne – jest to miejsce relaksu, a parząc na taki obraz, człowiek odpływa w marzenia, odpoczywa. Sypialnia, miejsce miłości i pożądania, dobrze jest ozdobić interesującym kobiecym aktem lub pobudzającym wyobraźnię obrazem abstrakcyjnym.

Dziś ludzie sięgają często po obrazy drukowane na płótnie. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo przystępna cena. Prawdziwy znawca malarstwa zawsze jednak będzie chciał ozdobić mieszkanie obrazem malowanym ręcznie. Przede wszystkim – dzieło malowane ręcznie jest niepowtarzalne. Obrazy takie są dość drogie, zawsze jednak można potraktować ich zakup jako lokatę kapitału. One nie tracą na wartości.

Obrazy sztuki – sklep internetowy

Mieszkanie czy dom to nie tylko ściany i meble. Dom musi posiadać duszę. Własny, niepowtarzalny charakter, aby człowiek, gdy do niego wraca, poczuł się natychmiast u siebie. Niepowtarzalny klimat w domu pomagają stworzyć obrazy. Pusta ściana, na której powieszono ręcznie malowany obraz, przestaje być tylko ścianą. Staje się miejscem zaczarowanym, które, jeśli obraz jest interesujący, pochłania się oczami. Obrazy akrylowe ożywiają wnętrza w sposób szczególny, są ciepłe i przyciągają wzrok. Tematów obrazów jest tyle, że każdy może zaleźć to, czego szuka. Na stronie internetowej https://obrazysztuki.pl, założonej przez artystę malarza pochodzącego z Częstochowy jest bardzo szeroki wybór obrazów akrylowych. Różnią się tematyką, rozmiarem, kolorystką – każdy jest niebanalny i niepowtarzalny. Warto zapoznać się z tą ofertą.

Redakcja OrientDeco