Nowoczesne trendy w projektowaniu brodzików prysznicowych

Piękna łazienka z idealnie zaprojektowanym brodzikiem jest wizytówką każdego mieszkania. Przyjrzyjmy się, jakie są najnowsze trendy projektowe w aranżacji prysznica. Zainspiruj się razem z nami!

Najważniejsze cechy idealnego brodzika

Projektanci wnętrz i przestrzeni stawiają na kilka kwestii przy aranżacji brodzików. Ma być minimalistycznie, wygodnie, nowocześnie i idealnie wpasowywać się w przestrzeń łazienki. Dla użytkowników ważne są też takie kwestie jak nowoczesne technologie oraz ekologia i oszczędność wody. Jak osiągnąć taki efekt? Współczesne brodziki prysznicowe charakteryzują się prostotą i minimalistycznym stylem. Popularne są te płaskie i nisko osadzone, które wypierają wyższe prysznice z kabinami. Te o niskim progu są bardzo pożądane ze względu na wygodę użytkowania, zwłaszcza dla osób starszych lub z ograniczeniami ruchowymi. Bezbarierowe rozwiązania są coraz bardziej popularne. Oprócz tego na popularności zyskują także brodziki prysznicowe z dodatkowymi funkcjami, takimi jak wbudowane siedziska, półki na kosmetyki czy specjalne strefy masażu. Wspaniałe produkty znaleźć można na przykład na https://arenalazienek.pl/pl/c/Brodziki-prysznicowe/137.

Nowoczesność jest widoczna nie tylko w aranżacji łazienki, ale także w używanych do wykończenia materiałach, takich jak powłoki ceramiczne, kompozytowe i akrylowe- są to rozwiązania, które zapewniają trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Współczesne brodziki prysznicowe nie muszą być więc nudnymi białymi płytami. Architekci eksperymentują z kolorami i wzorami, aby nadać łazience oryginalny i wyjątkowy charakter. Stawiają także na indywidualne rozwiązania dopasowane do rozmiaru i kształtu danej łazienki, dzięki czemu prysznic może stać się integralną częścią wnętrza, a nie tylko użytecznym sprzętem. Nowoczesne brodziki prysznicowe są projektowane z myślą o oszczędzaniu wody i dbałości o środowisko. Wiele z nich jest wyposażonych w systemy ograniczające zużycie wody.

Wraz z rozwojem inteligentnych domów, pojawiają się także kabiny z różnymi funkcjonalnościami technologicznymi, takie jak sterowanie zdalne, oświetlenie LED, czy wbudowane głośniki.

Nowoczesne trendy w projektowaniu brodzików

Brodziki wykonywane na zamówienie stają się ostatnio hitem. Wszystko dlatego, że pozwala to idealnie dopasować je do oczekiwań i wymagań każdego użytkownika. Do jednych z popularniejszych rozwiązań bez wątpienia należą prysznice bezprogowe, które wspaniale wpasowują się w przestrzeń każdej łazienki. Częstym rozwiązaniem jest połączenie funkcji prysznica z funkcją wanny lub strefą relaksacyjną – co zapewnia większą funkcjonalność w niewielkich łazienkach.

 

Redakcja OrientDeco