Niesamowite fototapety do kuchni

Kuchnia już dawno przestała być miejscem, w którym jedynie przyrządza się posiłki. Oczywiście jest to główne przeznaczenie tej części domu, ale przyjemnie jest w kuchni po prostu usiąść i zjeść, dla przykładu wczesne śniadanie. Dekorowanie kuchni może być naprawdę ciekawe.

Porządek nad blatem


Niezwykle popularne od jakiegoś czasu są hartowane szyby, które doskonale sprawdzają się właśnie nad kuchennym blatem. Na początku były to szyby przezroczyste lub mlecznobiałe, ale bardzo szybko zaczęły się na nich pojawiać wzory, a później zdjęcia. Fototapety do kuchni zyskały w końcu taką popularność, że urządzając kuchnię nie zadajemy sobie pytanie, czy zainstalować taką tapetę, ale jakiej fototapety chcemy użyć.

Nad blatem często lądują imitacje ceglanych ścian lub inne bezpieczne motywy, które będzie można w przyszłości zestawić z innymi meblami. Niektórzy decydują się jednak na motywy bardziej szalone, takie jak palmy, panorama Warszawy, czy też dzikie zwierzęta w intensywnych barwach – na przykład ryby.

Pusta ściana


Nowoczesne kuchnie projektowane są często tak, aby na jednej ścianie znajdowało się jedynie miejsce na stół lub ewentualnie wygodne krzesło służące do odpoczynku podczas gotowania. Taka ściana ma zwykle za zadanie zwiększenie wizualne przestrzeni, ale w rezultacie staje się przestrzenią niezagospodarowaną, która aż kole w oczy. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zakup fototapety i umieszczenie jej właśnie na takiej ścianie.

W takiej sytuacji ogranicza nas oczywiście budżet, ale jeśli go mamy to kolejnym ograniczeniem jest już tylko wyobraźnia. Na rynku istnieją oferty z ogromną ilością wzorów, ale nawet jeśli one się nam nie podobają to możemy zaproponować coś własnego. Nie musimy korzystać z gotowych rozwiązań, ponieważ wiele firm daje możliwość indywidualnego zamówienia, w którym naszą fototapetę tworzymy od podstaw.

Zachowujemy w czystości.


Fototapety są powierzchniami zmywalnymi. Jeżeli nie moglibyśmy ich myć, to ciężko byłoby o ich zastosowanie w kuchni. O ile nad blatem nie jest to problem ze względu na powierzchnię z hartowanej szyby, o tyle w każdej innej części kuchni mogłoby to być dosyć problematyczne. Współczesne fototapety oferują nam naprawdę dobre wykończenie do kuchnia, która dzięki nim stanie się niezwykle indywidualna i nasza.

Kuchnia z imitacją biblioteki będzie niezwykle przytulna, a taka ze zdjęciem morza nabierze ogromnej przestrzeni. Dla fanów Star Wars ciekawą opcją będzie ogromne zdjęcie statków kosmicznych lub niesamowitości filmowego nieba. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć sobie w domu kawałek własnego fantastycznego świata.

Redakcja OrientDeco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.