Najmodniejsze sofy do salonu

Sercem każdego domu jest salon. Nieważne, czy jest duży i przeszklony, czy mały i wypełniony meblami, zawsze stanowi miejsce codziennych spotkań domowników. To bardzo ważne, by urządzić go tak, aby był jednocześnie funkcjonalny i ładny. Prócz mebli i kolorystyki ścian kluczowy jest wybór odpowiedniej sofy Warszawa.

Jak wybrać kolor sofy do salonu?

Nie ma jednej reguły, zgodnie z którą należy wybierać sofę do salonu. Styliści zalecają, by nowoczesne sofy nierozkładane dobierać, kierując się jedną z zasad:

  • aby uzyskać spójny efekt, sofa powinna być w tym samym odcieniu, co meble, zasłony, dywan i ściany

  • W eklektycznym salonie dobrze wyglądać będą połączenia kolorów przeciwstawnych, np. granatowa sofa i musztardowe ściany, zielone meble tapicerowane i bladoróżowe ściany

  • jeśli salon jest niewielki i słabo doświetlony, ciemna sofa może go dodatkowo przytłoczyć

Ci, którzy są zwolennikami prostoty i co do zasady wybierają mono look, wolą dopasować kolorystycznie sofę do ścian i podłogi w salonie. Najbardziej klasyczny wybór to sofa w odcieniach szarości lub beżu. Te jaśniejsze optycznie powiększą pomieszczenie. Ciemniejsze odcienie nawet małej sofie dodadzą monumentalności.

Ludzie, którzy lubią się wyróżniać, zwykle wybierają sofy wzorzyste lub w mocno nasyconych kolorach. To w połączeniu ze stonowanym kolorem ścian i podłogi sprawi, że sofa będzie przyciągać wzrok i jednocześnie stanowić wyróżnik stylistyczny.

Niemniej często sprzedają się sofy Warszawa w klasycznych kolorach z kolorowymi poduchami, np. szara sofa i musztardowe poduszki, kremowa sofa i ciemnozielone wzorzyste poduszki. To bezpieczne rozwiązanie dla tych, którzy nie są pewni, czy mocne akcenty w salonie spodobają im się na dłużej.

Wygodne i jednocześnie nowoczesne sofy nierozkładane? Tak, to możliwe!

Stylistyka, w której utrzymana jest kanapa, jest istotna, bo w salonie przyjemnym dla oka łatwiej wypocząć. Wybierając sofę, trzeba jednak pamiętać o tym, że powinna ona być przede wszystkim wygodna. Podstawowym kryterium jest szerokość siedziska (standard to około 70 cm) i rodzaj wypełnienia sofy. Warto też zwrócić uwagę na oparcie – czy jest prostopadłe, czy lekko odchylone do tyłu.

Kolejnym elementem, któremu trzeba się przyjrzeć, są nóżki. Sofy na nóżkach wyglądają na lżejsze, zaś te z zabudowanym dołem są wizualnie masywne. Z praktycznego punktu widzenia, przy sofie z nóżkami łatwiej utrzymać porządek. Pod sofą zmieści się autonomiczny odkurzacz. Bez problemu można pod nią również odkurzyć tym klasycznym.

Zakup sofy warto skonsultować z wszystkimi domownikami. To ważne, by mebel był wygodny dla wszystkich.

Redakcja OrientDeco