Moskitiera aluminiowa – wygląd, montaż, zakup

Aluminiowe moskitiery to wybór na lata. Jak wyglądają tego typu osłony? Jak są montowane na oknach? Gdzie można je zakupić?

Moskitiery zapewniają skuteczną ochronę dla okien i dla drzwi balkonowych i tarasowych, zabezpieczając przed przedostawaniem się do wnętrza owadów jak komary, osy, pszczoły, muchy czy szerszenie. Popularnym modelem jest moskitiera aluminiowa, która pozwala na uzyskanie trwałej i skutecznej ochrony.

Jak zbudowana jest moskitiera aluminiowa?

Osłona okienna jak moskitiera aluminiowa jest rodzajem moskitiery ramkowej – ramowej, która mocowana jest na oknie.

Składa się ona z wykonanej z lekkiego, ale wytrzymałego i odpornego na korozję aluminium, które tworzy ramkę. Na narożnikach profile aluminiowe są łączone za pomocą elementów z PCV. Szeroka gama kolorów powoduje, że moskitiera aluminiowa może być łatwo dopasowana do wyglądu okna.

 Jako siatkę stosuje się najczęściej wytrzymałe włókno szklane, które powlekane jest za pomocą PCV. Dzięki temu jest ona bardzo trwała i wygląda atrakcyjnie.

Jak montowana jest moskitiera aluminiowa?

Ramkowa moskitiera aluminiowa może być bardzo łatwo zamontowana na oknie za pomocą bezinwazyjnych zaczepów z tworzywa sztucznego.

Dzięki takiej metodzie montażu nie ma potrzeby naruszania konstrukcji okna, co pozwala na zachowanie jego gwarancji. Dodatkowo aluminiowa moskitiera ramkowa może być bardzo łatwo zdemontowana na okres zimowy, aby potem znów zamontować ją wtedy, gdy będzie to konieczne.

Gdzie kupić moskitierę ramkową z aluminium?

Jako że dla skutecznej ochrony moskitiera aluminiowa musi mieć odpowiedni wymiar, jest ona najczęściej sprzedawana na wymiar.

Moskitiera na zamówienie tego typu może być wykonana przez firmę, która zajmuje się produkcją osłon okiennych na wymiar. Wtedy, aby wykonać moskitierę w określonym wymiarze, konieczne jest podanie informacji o szerokości i wysokości ramy okna od uszczelki do uszczelki, a także grubości rantu ramy okna z uszczelką.

Zamówienia na moskitiery ramkowe mogą być również składane przez internet.

Redakcja OrientDeco