Metaloplastyka w domu – piękne i funkcjonalne dekoracje!

Zachwycające dekoracje, które mają również praktyczne funkcje – metaloplastyka w domu to świetna propozycja dla każdego, kto lubi ciekawe wyposażenie wnętrz. Zobacz pomysły do swojego domu!

Kute balustrady schodowe

Schody wewnętrzne wymagają odpowiedniego zabezpieczenia w postaci balustrady. Może być ona wykonana z różnych typów materiałów, na przykład może być to balustrada kuta powstająca w firmie specjalizującej się w metaloplastyce.

Kute balustrady schodowe mogą być wykonane w różnorodnych stylach – nie tylko tradycyjnym, ale również nowoczesnym. Tradycyjne balustrady najczęściej przyciągają uwagę swoimi misternymi dekoracjami florystycznymi albo ornamentami. W kolei te nowoczesne wyróżniają się prostymi motywami, ale mogą przybierać też niebanalny, fantazyjny design, na przykład przypominać konary drzew.

Wiele ciekawych realizacji można znaleźć już teraz na stronie internetowe firmy Efekt-Metal, która od lat zajmuje się metaloplastyką: https://efekt-metal.pl/galeria-realizacji/metaloplastyka/.

Meble metalowe kute

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie wnętrza jest zastosowanie w nim mebli metalowych. Mogą być one również wykonane na zamówienie w firmach specjalizujących się w metaloplastyce.

Meble metalowe kute będą ciekawym wyborem do pomieszczeń jak salony, sypialnie, kuchnie, korytarze. Ciekawie prezentują się między innymi kute podstawy pod stoły, kute krzesła, a także różnego rodzaju stojaki, wieszaki, które mogą nadać wnętrzu unikatowy wygląd.

Warto też wskazać, że meble metalowe mogą świetnie nadać się do ogrodu, na taras oraz na balkon. Odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami pogodowymi wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością.

W realizacji mebli metalowych na zamówienie specjalizuje się także firma Efekt-Metal, w której asortymencie można znaleźć meble o niezwykłych kształtach. Firma przygotowuje je według życzeń klientów, dzięki czemu mogą oni otrzymać meble spełniające wszystkie ich wymagania.

Lampy kute

Kute lampy są ciekawym uzupełnieniem wnętrza w klasycznym stylu. Wśród nich znajdują się różne warianty artykułów oświetleniowych, na przykład jak lampy wiszące, stojące – podłogowe i stolikowe, kinkiety.

Kute lampy mogą być łączone z różnymi materiałami, na przykład można uzupełnić je o klosze wykonane ze szkła albo z tkaniny.

Drzwi z kutymi elementami

Kute drzwi oraz drzwi zawierające kute elementy są bardzo ciekawym urozmaiceniem wnętrza. Wspaniale wyglądają jako drzwi na korytarze, do pomieszczeń, pozwalając na wprowadzenie do aranżacji pałacowego szyku.

Kute drzwi mogą przybierać różnorodne formy, na przykład mogą mieć one styl klasyczny, secesyjny, nowoczesny, rustykalny, więc mogą być one również indywidualnie dopasowane do charakteru wnętrza.

Elementy kute mogą być także wykorzystane jako przegrody we wnętrzach, które pozwalają na oddzielenie od siebie stref w otwartych pomieszczeniach.

Wobec tego metaloplastyka daje bardzo szerokie możliwości w wystroju wnętrz. Dzięki efektownym, ręcznie wykonanym elementom można sprawić, że przestrzenie będą prezentowały się wyjątkowo efektownie i jednocześnie będą funkcjonalne.

Redakcja OrientDeco