Meble barowe – jakie wybrać? Style, rodzaje, warianty

Wyposażenie baru wymaga doboru odpowiednich mebli barowych. Jak wyposażyć bar tak, aby wyglądał efektownie i był funkcjonalny? Zobacz style, rodzaje i warianty mebli barowych!

Jakie meble ustawić w barze?

Meble barowe to szeroka gama różnych rodzajów produktów do wyboru, które mogą być dobrane specjalnie do potrzeb i pomysłu na wnętrze.

Najczęściej w barze ustawia się ladę barową – to najważniejszy mebel w całym wnętrzu, ponieważ to właśnie tam pracuje barman. Lada powinna być odpowiednio duża, dopasowana do wnętrza, a także praktyczna i wygodna w użytkowaniu. 

Za ladą najczęściej umieszcza się półki, na których eksponowane są alkohole. Obecnie bardzo często zamawiane są półki z podświetleniem, dzięki czemu mogą one prezentować się tak atrakcyjnie.

Ponadto konieczne będzie również stworzenie miejsc do siedzenia dla gości baru. W tym przypadku dużo zależy od pomysłu na aranżację. Bar może być wyposażony w oddzielne boksy zapewniające większą kameralność, ale również może wykorzystywać stoliki i krzesła. Przy barze umieszcza się natomiast wysokie krzesła określane jako hokery.

Ponadto bar może być uzupełniony o inne wyposażenie, na przykład jak komody, regały.

Najlepiej przygotować wstępny projekt, dzięki któremu można przetestować różne warianty ustawienia mebli barowych, aby wybrać taki, który będzie najlepszy.

Style mebli barowych – na co się zdecydować?

Meble barowe mogą być wykonane w różnych stylach, dlatego mogą być one dopasowane wtedy do stylu aranżacji. Do najczęściej kupowanych mebli barowych pod kątem stylu zaliczane są:

Meble tradycyjne

Wykonane są najczęściej z eleganckiego, litego drewna w ciemniejszym kolorze. Mogą być też dekoracyjnie polerowane lub lakierowane. Meble te często są również zdobione na różne sposoby, na przykład rzeźbione. W przypadku mebli do siedzenia często wykorzystuje się wtedy skórę albo jej imitację albo tkaniny welurowe w ciemniejszych kolorach. Pozwala to na stworzenie atmosfery elegancji, prestiżu.

Meble nowoczesne

Nowoczesne meble barowe wyróżniają się prostymi konstrukcjami i nie mają wielu elementów dekoracyjnych. Bardzo często powstają one z łączonych materiałów, na przykład drewna z metalem i szkłem. Mogą być też uzupełnione o niebanalne oświetlenie LED, na przykład w formie pasków czy oczek. Na ogół mają jednolite kolory, na przykład czerni, bieli, szarości, ale można też wykonać je w odcieniach wybarwienia drewna.

Meble loft

Interesującą propozycją do baru mogą być również meble w stylu loftowym. Takie umeblowanie charakteryzuje się przemysłowym charakterem. Często do jego wykonania stosowane są drewno lite, metal. Loftowy styl baru można podkreślić przez zastosowanie dopasowanego oświetlenia, na przykład w formie zwisających żarówek Edison.

Meble barowe – gotowe i wyprodukowane na zamówienie

Meble do baru mogą być zakupione obecnie jako gotowe, ale również można zdecydować się na przygotowanie ich na zamówienie, na przykład wykonuje je firma https://stolbar.net.pl/.

Gotowe meble barowe można kupić w przystępnych cenach, dlatego jest to dobra opcja, gdy ważne są niskie koszty. W sprzedaży można znaleźć między innymi gotowe stoły, krzesła, fotele barowe, a nawet lady barowe oraz różne warianty regałów.

Z kolei na wymiar najczęściej wykonuje się meble jak lady barowe oraz zabudowę za ladami barowymi. Wtedy firma wykonująca meble na wymiar może dokładnie dopasować je do konkretnego miejsca, aby wykorzystać w pełni dostępną przestrzeń. Wtedy zamawiający ma również najszersze możliwości w ramach doboru stylu i kolorystyki mebli barowych.

Redakcja OrientDeco