Kiedy warto zamontować moskitierę w oknie swojego pokoju?

Wiosna i lato to czas, kiedy ludzie na dłużej otwierają okna i balkony w swoich mieszkaniach czy domach. Wysokie temperatury sprawiają, że chyba każdy ma ochotę poczuć w swoich wnętrzach powiew świeżego powietrza. Zazwyczaj jednak jest to powiązane z problemem wpadających do pomieszczeń intruzów. Na szczęście pomocne okazują się moskitiery na okna.

Czym jest moskitiera? 

Choć z wyglądu kojarzy ją niemal każdy, to niewiele osób zna nazwę tego przedmiotu. A można go zobaczyć w wielu miejscach. Nierzadko korzystają z niego osoby prywatne, a także właściciele firm, lokali usługowych itp. Moskitiera (https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/moskitiery) to specjalna siatka z bardzo drobnymi oczkami, którą montuje się na ramie okiennej w taki sposób, by znajdowała się po zewnętrznej stronie szyby. Dzięki temu możliwe jest zarówno uchylanie, jak i całkowite otwarcie skrzydła otwieranego do wewnątrz.. 

Jakie funkcje pełnią moskitiery na okna?

Na wstępie należy zaznaczyć, że są to bardzo praktyczne produkty, które znacznie zwiększają codzienny komfort domowników, a jednocześnie nie zaburzają możliwości obserwacji tego, co dzieje się poza mieszkaniem. W jakim celu instaluje się moskitierę? 

Jej głównym zadaniem jest stworzenie bariery uniemożliwiającej przedostawanie się owadów czy pajęczaków z zewnątrz do mieszkania. Siatka skutecznie zatrzymuje biedronki, muchy, osy, pająki, chrabąszcze itp. Dzięki niej właściciele lokalów nie muszą przejmować się obecnością takich nieproszonych gości. 

Profesjonalna instalacja moskitiery – warunek uzyskania komfortowych warunków 

Żeby jednak moskitiery na okna zdały egzamin, muszą być właściwie zamontowane. Bardzo ważne jest wcześniejsze umycie ram. Chodzi o to, by taśmy mocujące trzymały się podłoża, co zabezpieczy przed rozszczelnieniem.

Sztuką jest odpowiednie naciągnięcie siatki. Moskitiera powinna być idealnie napięta, bo tylko wtedy nie będzie rzucała się w oczy, a tym samym zapewni dobrą przejrzystość i widoczność tego, co dzieje się za oknem. Z tego powodu pożądane jest docięcie większego kawałka, co pozwoli swobodnie rozciągać materiał, a następnie usunąć jego nadmiar. Nie należy przygotowywać idealnie wymierzonej moskitiery. 

Kiedy warto zainwestować w moskitierę? 

Instalacja siatek okiennych jest szczególnie polecana w przypadku właścicieli lokali gastronomicznych. Jest to związane z wymogami sanitarnymi. Wyeliminowanie przedostających się do wnętrza much, os itp. znacznie ogranicza ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów, a także podnosi standard higieniczny i sprawia, że gościom przyjemniej jest jeść bez towarzystwa owadów.

Jest to idealne rozwiązanie dla cierpiących na arachnofobię. Pająki dostają się do domów różnymi drogami, ale duża część z nich przechodzi przez uchylone okna. Plusy moskitier odczują też ci, którzy narzekają na ukąszenia komarów i much, a także ich uporczywe i uniemożliwiające spanie brzęczenie. Siatka świetnie sprawdzi się u osób świecących światło nocą, np. do pracy. 

Kup solidny produkt!

Warto wybierać produkty uznanych marek. Wysokiej jakości wyroby zagwarantują dobrą szczelność, a także solidne zamocowanie. Dzięki temu nie będą powstawały luki, którymi mogłyby przedostawać się owady. Prawidłowo przeprowadzona instalacja zapewni komfortowe warunki wiosną, latem i wczesną jesienią.

Materiał zewnętrzny

Redakcja OrientDeco