Idealne fotele do salonu

Salon powinien być miejscem, w którym możemy sobie swobodnie odpoczywać na meblach, które są do nas idealnie dopasowane. Wygodna kanapa i fotel to podstawa. A gdyby tak przyjrzeć się modzie minionych wieków? Kiedyś przed kominkiem stały dwa wygodne fotele, a między nimi stolik na przekąski i napoje – być może powrót do takiego ułożenia mebli wcale nie jest takim złym pomysłem? Ustawiając w salonie komplet wypoczynkowy trzeba jednak pamiętać o możliwościach przestrzeni – nie każdy narożnik czy fotel będzie w każdej sytuacji pasował.

Fotel uszak


Najwygodniejszym fotelem, poza wszelkim rankingiem jest fotel uszak, który jest wręcz doskonale przystosowany do podtrzymywania naszego ciała. Dobrzy wykonany fotel tego typu podpiera plecy na wysokości krzyża, ma odpowiednią wysokość podłokietników, odpowiednią głębokość siedziska i oparcie, które pozwala odetchnąć. Przyjemnym dodatkiem do takiego fotela jest podnóżek, który sprawia, że relaks we własnym salonie staje się iście królewski.

Fotel muszelka


Fotele do salonu mogą być naprawdę różne, a muszelka należy do jednego z ciekawszych typów. Budowa takiego mebla pozwala zatopić się w nim w całości, dzięki czemu właściciel jest w stanie uciec sobie do odpoczynku w każdej chwili. Fotele tego typu często posiadają tylko jedną nóżkę i są obrotowe.

Fotel z masażerem


Tego typu fotele do salonu są zwykle duże i bardzo wygodne. Miękkie, obite skórą lub innym eleganckim materiałem posiadają mechanizm, który pozwala na rozluźnienie mięśni po męczącym dniu w pracy. Sprytne mechanizmy ukrywają w fotelu wysuwany podnóżek, który może być sterowany ręcznie lub automatycznie – tak czy inaczej, w fotelu masującym jest to element niemal obowiązkowy. W zależności od wybranego modelu system masujący może obejmować kark, cały kręgosłup, lędźwie i na przykład stopy. Może też to być wersja zupełnie podstawowa, w które masaż będzie dotyczył jedynie karku.

Fotele ozdobne


Fotele nie służą jedynie komfortowi, ale również dekoracji. Dajmy na to fotele w stylu ludwikańskim – pierwowzory uszaków, które pierwotnie miały za zadanie chronić ludzi w nich siedzących przed przeciągami, które w starych zabudowaniach były problemem codziennym, z którym nie można było sobie radzić inaczej.

Każdy fotel, który trafi do salonu powinien tworzyć z wnętrzem spójną całość, która pozwoli cieszyć nie tylko ciało, ale również oczy.Zaproszenie gości do dobrze urządzonego serca domu jest niezwykle satysfakcjonujące, a jeśli jeszcze posiadamy kominek i ustawimy przy nim dwa wyjątkowe uszaki to niewiele zostaje do zaoferowania, żeby faktycznie było lepiej – być może tylko kieliszek dobrej jakościowo brandy, która ukoi nerwy i rozgrzeje gardło po intensywnym, jak zwykle dniu.

Redakcja OrientDeco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.