Fronty szafek do kuchni – na jakie postawić?

Projektowanie kuchni okazuje się często ogromnym wyzwaniem. Podczas niego, należy podjąć wiele decyzji. Istotne jest wybranie solidnych i funkcjonalnych elementów wyposażenia. Oczywiście, w tym pomieszczeniu najważniejsze są meble. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te na zamówienie. Istotną kwestią jest wybranie odpowiednich frontów do szafek, gdyż to one wpływają na ogólny wygląd wnętrza.

Jakie fronty do szafek kuchennych wybrać?

Fronty do kuchni powinny być wytrzymałe, trwałe, ponadto muszą się dobrze prezentować. Warto więc zwrócić uwagę na ich materiał wykonania. Chętnie wybierane są zwłaszcza te, zrobione z drewna. To materiał naturalny, klasyczny i ponadczasowy. Fronty z drewna charakteryzują się wysoką trwałością i wyjątkowym stylem. Alternatywą dla nich są te wykonane z płyt MDF. Fronty zrobione z mieszanki włókien drzewnych są dużo tańsze. Można je nabyć w wersji lakierowanej lub fornirowanej. Bogactwo ich wzorów i kolorów sprawia, że to powszechnie wybierane produkty.

Wykończenie frontów mebli kuchennych- na co postawić?

To także od sposobu wykończenia frontów zależy to, czy będą one spójne z pozostałymi elementami aranżacji kuchni. Fronty meblowe najczęściej wykończane są laminatem, akrylem, lakierem, fornirem, a czasem także panelami dekoracyjnymi, szkłem, skórą i metalem.

  • fornirowane meble- są to fronty pokryte niewielką warstwą okleiny drewnianej, która jest woskowana albo lakierowana. Ten sposób wykończenia mebli sprawia, że wyglądają one jak te wykonane z drewna,

  • lakierowane meble- lakierowane fronty do kuchni mogą być wykonane z drewna czy materiałów drewnopodobnych. Można wybierać wśród takich opcji jak połysk, półmat czy matowe wykończenie,

  • laminowane meble- fronty laminowane są dosyć odporne na wilgoć, uszkodzenia i wysoką temperaturę, jednakże nie prezentują się tak efektownie, jak produkty fornirowane lub lakierowane,

  • akrylowe fronty meblowe– akryl zapewnia frontom znakomite parametry mechaniczne, daje wysoki połysk, a przy tym jest łatwy w pielęgnacji.

Fronty matowe czy błyszczące- co wybrać?

Fronty szafek kuchennych ikea mogą być matowe albo z połyskiem. Efekt wysokiego połysku pozwala na rozjaśnienie każdego wnętrza. Sprawdza się między innymi do mieszkań i domów urządzonych w nowoczesnym stylu. Produkty matowe ocieplają kuchnię i są ostatnio bardzo modne. Fronty o matowym wykończeniu idealnie współgrają ze stylem klasycznym oraz meblami z dekorem drewna.

Wybierając fronty do kuchni ikea najlepiej kierować się wystrojem wnętrza, elementami kuchennej zabudowy, jak i wielkością kuchni.

Materiał zewnętrzny

Redakcja OrientDeco