Drewno różane

Drewno drewnu nierówne. Jedno nadaje się wyłącznie na opal. A z innego rodzaju można wyrabiać meble, stawiać drewniane domu, rzeźbić w drewnie, układać z niego podłogi lub wykorzystywać na dziesiątki innych sposobów. Pod względem środowiska dobrze, że są drzewa niezależnie od ich gatunku i rodzaju. Bo drzewa nie tylko wzbogacają krajobraz czyniąc go zielonym i miłym dla oka. Lecz przede wszystkim produkują czyste powietrze pochłaniając dwutlenek węgla, a wydalając tlen.

Właściwości drzew

Biedni byliby ludzie, gdyby zabrakło drzew. Dlatego należy oszczędnie gospodarować nimi i nie wycinać pochopnie. Jak i systematycznie zalesiać nowe obszary, aby zachować równowagę w środowisku. Wszystkie gatunki i rodzaje drzew różnią się pomiędzy sobą wieloma właściwościami. Jedne są mniej cenne, a inne bardziej cenne. Na pewno do cennych drzew należy drzewo różane. Drewno różane pochodzi z drzewa różanego, które rośnie w lasach Amazonii. Drzewo różane nie jest podobne do znanych nam kwiatów zwanych różami. Łączy je z kwiatami tylko to, że posiada zapach podobny do zapachu róż i ciemno różowy kolor. I na tym kończą się podobieństwa do róż. Bardzo ważną zaletą tego rodzaju drzew są właściwości lecznicze. Jest ono cenione w medycynie, a także w kosmetologii. Gdyż służy do wyrobu naturalnych kosmetyków.

Drewno różane

Drewno różane jest dawcą niezwykle cennego o unikalnym zapachu olejku eterycznego. Zapach ten przypomina nutę zapachową różaną i korzenną. Pod względem właściwości medycznych drzewo różane ma działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i bakteriobójcze. Poza tym łagodzi i tonizuje podrażnienia skóry. Regeneruje naskórek. I dlatego jest składnikiem kremów do opalania. Posiada również zdolności stymulowania tkanek skórnych. Dlatego jest bardzo dobrym i naturalnym składnikiem kosmetyków zapobiegających tworzeniu się zmarszczek i zapobiegającym efektom starzenia się skóry. Składniki te najwięcej stosowane są w produkcji kosmetyków do cery dojrzałej. Jest także składnikiem dezodorantów i perfum. Zapach olejku różanego dodany do kąpieli poprawia nastrój, uspakaja, niweluje stres. Olejki z drzewa różanego bardzo dobrze komponują się z olejkami cytrusowymi, jak z olejkiem pomarańczowym lub mandarynkowym. Olejki wykorzystuje się również przy masażach relaksacyjnych. Olejki takie można dodawać też do moczenia stóp i dłoni w celu ich wygładzenia. Dla niektórych osób ciekawe może być to, jak uzyskuje się olejek z drzewa różanego? Olejki z tego drzewa uzyskuje się w procesie destylacji rośliny przy użyciu pary wodnej.

Redakcja OrientDeco