Czy warto sprzedawać mieszkanie z agencją nieruchomości? Zakres usług, zalety, ceny

Mieszkanie można próbować sprzedać samodzielnie, ale nie zawsze jest to skuteczne, a także wygodne i szybkie rozwiązanie. 

Dzisiaj wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na współpracę z pośrednikiem – wskazuje agencja nieruchomości Kraków ap7.pl. Jakie usługi oferują biura dla sprzedających mieszkania? Jakie są najważniejsze zalety takiej obsługi? Ile trzeba za nią zapłacić?

Agencja nieruchomości – jakie usługi oferuje sprzedającym mieszkania?

Sprzedaż mieszkania jest kilkuetapowym procesem, który obejmuje między innymi jego przygotowanie do transakcji, poszukiwanie zainteresowanych zakupem, a także prezentowanie lokalu i w końcu sygnowanie umowy. Na wszystkich tych etapach agencja nieruchomości może zaoferować kompleksowe wsparcie.

Wśród głównych usług oferowanych przez agencje nieruchomości w ramach sprzedaży mieszkań znajdują się:

  • Home staging – jest to usługa pomocna wtedy, gdy mieszkanie wymaga odświeżenia czy remontu przed sprzedażą. Dzięki temu można zwiększyć jego atrakcyjność, podwyższyć wartość oraz szybciej znaleźć klientów.
  • Fotografowanie nieruchomości – agent wykona profesjonalne zdjęcia nieruchomości, które będą wykorzystane do przygotowana ogłoszenia.
  • Napisanie i publikacja ogłoszenia – jest ono publikowane w wielu serwisach, by trafić do jak najszerszego grona osób zainteresowanych zakupem.
  • Kontakty z klientami – agent odpowiada na ich pytania i oprowadza po nieruchomości.
  • Stworzenie umowy – biuro przygotowuje umowę kupna – sprzedaży nieruchomości.
  • Umówienie stron w kancelarii notarialnej – to w niej podpisywana jest umowa.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że agencje oferujące pełną obsługę, w tym agencja nieruchomości Kraków ap7.pl, mogą pomóc klientom także w transakcjach nieruchomości, które mają określone wady, na przykład przeznaczone są do remontu.

Dlaczego warto wybrać pomoc biura nieruchomości?

Biura nieruchomości oferują swoim klientom nie tylko pełną obsługę podczas transakcji, ale również gwarantują jej wygodę i szybkość.

Wybierając pomoc biura, można bez problemów zrealizować transakcję w bardzo krótkim czasie. Dzięki dużemu doświadczeniu biura wiedzą, jak sprzedać nieruchomość błyskawicznie.

Także taka oferta jest korzystnym rozwiązaniem, gdy nie można zająć się transakcją we własnym zakresie – wskazuje agencja nieruchomości Kraków ap7.pl. Przyczyny może być wiele, na przykład zamieszkanie w innym mieście albo państwie, brak czasu ze względu na pracę.

Jaka jest cena usług biura nieruchomości?

Najczęściej koszt obsługi związany z pomocą w sprzedaży nieruchomości jest określony jako odsetek od jej wartości. Zależny jest on też od typu podpisanej umowy – na wyłączność albo otwartej oraz od zakresu świadczonych usług.

Zazwyczaj właściciel nieruchomości musi liczyć się z kosztem wynoszącym od 1% do 3% wartości nieruchomości za pomoc w jej sprzedaży. Dokładne informacje o kosztach przekaże wybrane biuro nieruchomości.

Jeśli zatem planuje się sprzedaż nieruchomości, ale nie ma się czasu lub możliwości prowadzenia transakcji we własnym zakresie, rozwiązaniem jest wybór dobrego biura. Z nim można bez problemów zrealizować całą transakcję.

Redakcja OrientDeco