Agregaty tynkarskie – postaw na tynkowanie maszynowe!

Rozwijasz swoją firmę budowlano-wykończeniową? Pomyśl o inwestycji w nowoczesne technologie i wybierz agregat tynkarski. Dlaczego warto zdecydować się na taki sprzęt? Jak można wykorzystać go w pracy? Jak wybrać odpowiedni agregat do tynkowania? Podpowiadamy!

Do czego służą agregaty tynkarskie?

Urządzenia stosowane na placu budowy oraz w innych pracach, między innymi wykończeniowych i remontowych, zapewniają znacznie wyższą efektywność niż prowadzenie prac ręcznie.

Jednym z doskonałych przykładów jest w tym przypadku agregat tynkarski. Jest to urządzenie, dzięki któremu można przygotowywać tynki i nakładać je na ściany. Wtedy tynki te określane są jako maszynowe.

Ponadto agregaty tynkarskie producent może wyposażyć w dodatkowe funkcje, dzięki czemu umożliwiają one prowadzenie szeregu innych prac, na przykład wylewek, szpachlowania czy klejenia.

Sprzęt ten może również współpracować z silomatami, które umożliwiają pobieranie materiałów bezpośrednio z silosów, co również usprawnia wykonywanie robót.

Zalety zakupu agregatu tynkarskiego

Zakup agregatu tynkarskiego jest przyszłościową inwestycją. Z jakimi zaletami związane jest korzystanie z tego typu urządzeń?

Do najważniejszych korzyści wynikających z używania agregatów zaliczane są:

  • Przyspieszenie prac – wykorzystując agregaty, można znacznie prędzej wykonać prace, w tym tynkowanie. W ten sposób można też szybciej zakończyć inwestycję, co dla wielu klientów ma kluczowe znaczenie.
  • Dostęp do nowych zleceń – firma, która dysponuje sprzętem do tynkowania maszynowego, może uzyskać dostęp do klientów poszukujących usług w tym zakresie, a tym samym zwiększyć ich grono.
  • Wysoka jakość materiałów – agregaty przygotowują materiały i nakładają je na powierzchnie. Mieszają je bardzo dokładnie i nakładają równą warstwą, dzięki czemu przygotowane tynki i inne materiały cechują się wysoką jakością.
  • Większe bezpieczeństwo prac – stosowanie agregatów tynkarskich pozwala na podwyższenie bezpieczeństwa prowadzonych robót.
  • Szeroki zastosowanie – jak wspomniano wcześniej, agregaty mogą służyć do tynkowania, ale nie tylko, ponieważ umożliwiają one również wykonywanie innych robót, na przykład wylewek podłogowych, klejenia, szpachlowania, cementowania, nakładania mis bitumicznych, a to jedynie parę możliwości.
  • Redukcja kosztów – dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu można również znacznie zredukować wydatki związane z pracą, co pozwala firmie na dodatkowe zyski.

Jak wybrać odpowiedni agregat do tynkowania?

W sprzedaży na klientów czekają różne rodzaje agregatów do tynkowania, co powoduje, że przed zdecydowaniem się na zakup sprzętu warto sprawdzić dostępne warianty i dopasować je do własnych wymogów.

Przede wszystkim warto zapoznać się z ofertą polskich producentów agregatów tynkarskich, na przykład firmy Agregaty Małek, która jest jednym z liderów w ich produkcji. Na jej stronie internetowej sklepagregatymalek.pl można zapoznać się z różnymi dostępnymi wariantami agregatów i wybrać sprzęt odpowiadający potrzebom.

Warto zwrócić wtedy uwagę na zastosowane w nim podzespoły, moc, pojemność zbiornika, a także na dostępne akcesoria, dzięki którym można poszerzyć jego funkcjonalność.

Jakie są ceny agregatów do tynkowania?

Agregaty są urządzeniami dość drogimi, jednak ich zakup może szybko się zwrócić. Trzeba najczęściej liczyć się z kosztami wynoszącymi od około 25 do 40 tysięcy złotych za urządzenie zależnie od jego parametrów technicznych.

Przedsiębiorcy, którzy chcą wyposażyć firmę w agregat tynkarski, mogą też skorzystać z opcji jego finansowania za pomocą leasingu. Dzięki temu mogą opłacać go w niskich ratach, a po zakończeniu umowy oddać do leasingodawcy lub kupić w symbolicznej cenie.

Redakcja OrientDeco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.