Google
Zaloguj się | Twój koszyk jest pusty


CIEKAWOSTKI

 • 01.02.2013 | Feng Shui w życiu i biznesie

  Korzyści z klasycznego feng shui

  Osiągnięcie wyznaczonego przez nas celu nie przychodzi samo. Wiadomo, że musimy nad nim popracować; jednak zdarza się, że mimo naszych wysiłków efekty są niezadowalające.

  Możemy doświadczać problemów finansowych, złego samopoczucia, kiepskich relacji z bliskimi, braku motywacji, kreatywności i/lub wytrwałości.

  Dlaczego tak może być i czy można to zmienić za pomocą klasycznego feng shui?
  Przede wszystkim dom i miejsce pracy powinny wspierać mieszkańców. Gdy tak nie jest, mogą pojawić się problemy w poszczególnych obszarach naszego życia, w tym np. trudności w osiągnięciu celów czy też pogarszające się zdrowie.

  W systemie Ba Zhai Feng Shui można podzielić ludzi i domy na dwie grupy: grupa wschód i zachód. Według tej zasady każdą osobę i dom można zaklasyfikować do jednego z ośmiu kategorii. Celem ba zhai jest dopasowanie najbardziej odpowiedniego domu do danej osoby. System ośmiu domów jest metodą oceny wewnętrznej, nie uwzględniającej krajobrazu.
  W ba zhai stosuje sie różne techniki. Niektóre z nich to: ming gua, zhai gua, na jia oraz you nian sheng ke. 
  W domach wydziela się dziewięć sektorów: centrum oraz cztery korzystne i cztery niekorzystne. Wartości przyporządkowane poszczególnym sektorom zostały bardzo szczegółowo opisane przez Chińczyków.

   

  Pierwszy korzystny sektor wspomaga żywiołowość, energetyzuje do działania, wzmacnia autorytet mieszkańców i wpływa na szczęście w biznesie i w życiu osobistym. Jest on odpowiedni dla działalności związanej z biznesem, karierą i bogaceniem się. Idealnie jest, gdy firma ma w tym sektorze drzwi wejściowe.

   

  Drugi korzystny sektor związany jest głównie ze zdrowiem i korzystnymi przyjaźniami. Idealnie jest w nim przebywać w przypadku choroby lub rekonwalescencji. Jest korzystny szczególnie dla ludzi starszych. Skutkuje wynagrodzeniem ciężkiej pracy, a w przypadku właścicieli firm – lojalnością pracowników.

   

  Trzeci sektor wpływa na harmonię w rodzinie i dobre relacje międzyludzkie. Ułatwia znalezienie partnera i jest idealny do poprawy relacji z otoczeniem. Sprzyja networkingowi, komunikacji i budowie związków. Osobom pracującym w obszarach public relations oraz marketingu, które kontaktują się z klientami zaleca się wykorzystywanie właśnie tego sektora.

   

  Ostatni pozytywny sektor stwarza dobre warunki do pracy: wspomaga jasne myślenie, stabilność, spokój i wytrwałość oraz ułatwia koncentrację. Jest on szczególnie polecany osobom, które wykonują pracę analityczną i koncepcyjną. Zaleca się jego wykorzystywanie w czytelniach.

   

  Pierwszy niekorzystny sektor wpływa na niepowodzenia, drobne wypadki, przeszkody i utrudnienia w pracy, drobne kłopoty finansowe, niewielki brak szczęścia. Jeśli, na przykład, drzwi wejściowe są w tym sektorze, mieszkańcy mogą doświadczać przeszkód życiowych na codzień.

   

  Drugi niekorzystny sektor napędza problemy zdrowotne, ogólne poirytowanie, sprzeczki, wybuchy gniewu, a także sprawy sądowe. Właściciele firm mogą mieć problemy z pozyskaniem dobrych pracowników i ich lojalnością.

   

  Kolejny niekorzystny sektor wzmaga kłótnie, nieudane związki, problemy miłosne, zranienia, słabe zdrowie, sprawy sądowe oraz nie kończące się problemy. Wpływa na brak harmonii w domu.

   

  Ostatni, najbardziej niekorzystny sektor odpowiada za nieszczęścia, stopniowe osłabienie i poważne choroby osób w nim przebywających, a także ich niepowodzenie finansowe i zawodowe oraz dysharmonię w rodzinie.

  Niezależnie od właściwości sektorów, do każdego z nich przypisuje się konkretną osobę w rodzinie. Właściwości danego sektora mają największy wpływ na osobę z nim związaną. Przebywając w korzystnych sektorach, zwłaszcza podczas pracy i snu, możemy zwiększyć prawdopodobieństwo zamanifestowania się w naszym życiu przypadających im zjawisk. Unikając stref niekorzystnych lub przeznaczając je na kuchnię czy toaletę, można zneutralizować niesprzyjające skutki. Negatywne formy krajobrazowe, takie jak np. widoczne z okna słupy lub celujące w okno rogi budynków, wzmacniają szkodliwy wpływ niekorzystnych sektorów i osłabiają sektory korzystne.

  Jakie są potencjalne korzyści z ekspertyzy feng shui?


  •    poprawa ogólnego samopoczucia,
  •    poprawa zdrowia (w tym wykorzystanie sektora sprzyjającego leczeniu i rekonwalescencji),
  •    poprawa jakości snu,
  •    poprawa sytuacji finansowej,
  •    harmonia w rodzinie,
  •    poprawa relacji międzyludzkich,
  •    ułatwienie znalezienia partnera,
  •    polepszenie stosunków służbowych,
  •    wzrost kreatywności, zwiększenie motywacji i ogólnego zadowolenia,
  •    poprawa koncentracji, spokoju i wytrwałości,
  •    zwiększenie stabilności, zrównoważenie.

   

  Marta Pieńkowska
                                 

  Marta Pieńkowska jest ekspertką klasycznego feng shui oraz dyplomowaną absolwentką Mastery Academy of Chinese Metaphysics w Malezji. Należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Feng Shui z siedzibą w Singapurze. Autentycznego klasycznego feng shui uczyła się również w Yap Cheng Hai Academy założonej przez Wielkiego Mistrza Yap Cheng Haia z siedzibą w Malezji. Joey Yap i Yap Cheng Hai zaliczani są do najlepszych mistrzów feng shui na świecie. Właścicielka Szan He Ekspertyzy Feng Shui.

   

  Marta od 14 lat pasjonuje się kulturą Dalekiego Wschodu, a przede wszystkim Chin. Swojego zawodu uczyła się u źródeł.

   

  Kontakt: www.szanhe.pl

  « Powrót